strona główna o nas kontakt mapa strony

usytuowanie DPS-u

 

Nasz Dom usytuowany jest w pobliżu centrum miasta Świebodzice. Jego położenie umożliwia dobry kontakt ze środowiskiem lokalnym, ponieważ w niewielkiej odległości od placówki znajduje się poczta, biblioteka, Miejski Dom Kultury, kino, dworzec PKP i PKS, basen kryty i otwarty oraz szereg sklepów i punktów usługowych.

Zarówno budynek jak i jego otoczenie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ostatnich latach dokonano likwidacji barier architektonicznych.

 

Budynek, w którym realizujemy zadanie o powierzchni użytkowej 2.206,83 m² jest otoczony pięknym, zabytkowym ogrodem o powierzchni: 3,6337 ha. Możemy się w nim poszczycić bogatym drzewostanem, który tworzy klimat wyciszenia i relaksu.

W ogrodzie znajduje się wiele ścieżek spacerowych, dwa place zabaw oraz boisko do gry w piłkę nożną. Jest też mały ogródek uprawny, w którym niektórzy podopieczni uprawiają kwiaty i warzywa. Posiadamy również mały sad owocowy (jabłonie, wiśnie, orzechy i śliwy), z plonów, którego w czasie owocowania korzystają podopieczni.

 

 

Budynek położony jest na lekkim wzniesieniu, dzięki czemu dobrze się komponuje z otoczeniem tworząc pozytywne wrażenia estetyczne.