strona główna o nas kontakt mapa strony

W dniach 27-28 lutego odbyły się warsztaty plastyczne dla wychowanków i podopiecznych domu organizowane przez dział Edukacji Kulturalnej wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia rozłożone były na dwa dni, w planach warsztatów przewidziane było tworzenie m.in. form rzeźbiarskich, malarstwa (obrazy na podkładach tekturowych, na kartonach), kolaż, graffiti, rysunek, piórko, tusz, ołówek, pastel, wykorzystanie technik mieszanych z użyciem sepii, węgla, pasteli, farby, spray point. Efektem naszych warsztatów są prace dzieciaków, które wkrótce zaprezentujemy na stronie OKIS-u we Wrocławiu.

Celem Akademii i organizowanych warsztatów jest edukacja plastyczna dzieci, poprzez którą wydobywamy z dzieci wrażliwość i uszlachetniamy ich samych oraz pobudzamy ich wrażliwość na kolor, przestrzeń, formę, wszystkie środki formalne składające się na kompozycję, również zwracając uwagę naszych podopiecznych na otoczenie, przyrodę i przede wszystkim na ludzi.

Warsztaty odbywają się w ramach Dolnośląskiej Akademii Plastycznej realizowanej przez Osik pod Mecenatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marka Łapińskiego.

Gościnnie z nami malowali wychowankowie Zakładu Poprawczego w Świdnicy oraz Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie.

« wstecz